Akıl Oyunları


2001 yılı yapımı olan Akıl Oyunları; John Nash adlı Nobel ödülü almış Amerikalı  matematik dehası bir bilim adamının hayatını anlatan ,bir biyografi filmidir.Aynı zaman da bir drama şahit olacağınız film,duygu olarak sizi çok farklı yerlere taşıyacak,hem ağlayıp,hem de düşündürecek.

Akıl Oyunları

Akıl Oyunları

John;eğitim yıllarından itibaren psikoljik sorunlar yaşayan bir gençtir.Üstün zekasından dolayı akademik kariyer yapmak ve matematik alanında buluşlara imza atmak istemektedir.

Fakat bir gün hastalığı nükseder ve Şizofren olduğu anlaşılır.Hayaller görmektedir ve gerçekle,hayali birbirinden ayırt edemez hale gelir.Çalışmalarını durdurmak zorunda kalır ve hastaneye yatar.Eşi en büyük destekçisidir.

Akıl Oyunları

Akıl Oyunları

Bir de eski dostu vardır.Ona destek olan.Hastaneden çıkar ve bir karar alır.Gördüğü hayallerle yaşamaya çalışacaktır.Yapacağı tek şey onları görmezden gelerek,hayatına devam etmektir.

Aklıyla ,hastalığını alt edecektir.Tekrardan çalışmaya ve buluşlar yapmaya başlar.

Filmin sonunda Nobel ödülünü almaya hak kazanır.’‘Oyun kuramı” üzerine yaptığı çalışmalar onu dünyaca ünlü bir matematikçi haline getirir.

Akıl Oyunları

Akıl Oyunları

Russell Crowe ‘ın başarılı oyunculuğu ile renklenen film,size imkansızın olabileceğini gösterecek.

Akıl Oyunları ile Benzer Yazılar:

7 Şubat 2015 Saat : 12:39

Akıl Oyunları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: