Alzheimer Tedavisi Alzheimer Hastalığı Nedir? Alzheimer Hastalığı Belirtileri? Alzheimer Kimlerde Görülür? Alzheimer Evreleri


  • Anasayfa
  • Alzheimer Tedavisi Alzheimer Hastalığı Nedir? Alzheimer Hastalığı Belirtileri? Alzheimer Kimlerde Görülür? Alzheimer Evreleri
Alzheimer Tedavisi Alzheimer Hastalığı Nedir? Alzheimer Hastalığı Belirtileri? Alzheimer Kimlerde Görülür? Alzheimer Evreleri

Alzheimer hastalığı İlk başta, artan unutkanlık veya hafif karışıklık Alzheimer hastalığının tek belirtisi olabilir. Ama zamanla, hastalık belleğinizde, özellikle son zamanlarda anılar göz önüne geçmektedir. Semptomlar daha da kötüye hangi oran kişiden kişiye değişir.

Eğer Alzheimer varsa, size olağandışı zorluk şeyleri hatırlamakta ve düşüncelerinizi organize edemiyorsanız başlangıç sayılabilir.
Sorun büyüyen Alzheimer hastalığı kurşun ile ilişkili beyin değişiklikleri:

Bellek

Herkesin zaman zaman hafıza ihmalleri vardır. Bu sizin anahtarlarını koymak veya bir tanıdık adını unutmak nerede izini kaybetmek normaldir. Fakat Alzheimer hastalığı ile ilişkili hafıza kaybı devam ederse ve iş yerinde ve evde çalışması için yeteneğinizi etkiler ve, kötüleşir. Alzheimer olan kişiler:

Konuşmaları, randevu veya olayları unutmak ve daha sonra onları hatırlamak değil
Rutin, eşyalarını şaşırmaz genellikle mantıksız yerlerde koyarak
Sonunda aile üyeleri ve gündelik nesnelerin isimlerini unutmak
Oryantasyon bozukluğu ve mekansal ilişkiler misinterpreting.

Alzheimer hastalığı olan kişiler oldukları ve hatta mevcut yaşam koşulları ne gün, sezonun, duygularını kaybedebilir. Alzheimer da beynin yeteneğini bozulabilir. Sonuç olarak, bu sorunlar, tanıdık yerlerde kaybolmaya neden olabilir.

Konuşma ve yazma

Alzheimer olanlar sorun, nesneleri tanımlamak düşüncelerini ifade ya da konuşmaları yer almak için doğru kelimeleri bulmakta zorlanabilir. Zamanla, okuma ve yazma yeteneği de azalır.

Düşünme ve muhakeme

Alzheimer hastalığı zorluk konsantre ve özellikle sayılar gibi soyut kavramlar hakkında, düşünmeye hatırlamamaya neden olur.
Yargılar ve kararlar vermek

Bilinen görevleri Planlama ve performans

Hastalık ilerledikçe gibi planlama ve yemek pişirme ya da bir sevdiğiniz oyunu oynamak gibi sıralı adımları gerektiren bir kez rutin faaliyetler, bir mücadele olur. Sonunda, gelişmiş Alzheimer ile insanlar bu tür giyinme ve banyo gibi temel görevlerini unutabilirler.

Kişilik ve davranış değişiklikleri

Alzheimer hastalığında meydana gelen beyin değişiklikleri hareket şekilde ve nasıl hissettiğini etkileyebilir. Alzheimer tecrübesi olan kişiler:

Depresyon
Kaygı
Sosyal çekilme
Ruh hali
Diğerlerinde Güvensizlik
Sinirlilik ve saldırganlık
Uyku alışkanlıkları değişiklikleri
Birçok önemli beceriler çok geç hastalıkta kadar kaybolmaz. Bunlar, dans okumak ve şarkı, eski müzik keyfini, el sanatları ve hobiler meşgul, hikayeler anlatmak ve anmak için yeteneği vardır.

Bilgi, beceri ve yaşamın erken öğrenilen alışkanlıklar hastalık ilerledikçe kaybolur son yetenekleri arasında olmasıdır. Bu yeteneklerin Capitalizing size başarılar var ve hastalığın orta fazına olsa bile yüksek bir yaşam kalitesini korumak için devam etmesine izin edebilirsiniz.

Alzheimer Tedavisi Alzheimer Hastalığı Nedir? Alzheimer Hastalığı Belirtileri? Alzheimer Kimlerde Görülür? Alzheimer Evreleri ile Benzer Yazılar:

21 Mayıs 2015 Saat : 1:55

Alzheimer Tedavisi Alzheimer Hastalığı Nedir? Alzheimer Hastalığı Belirtileri? Alzheimer Kimlerde Görülür? Alzheimer Evreleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: