Çörek Otunun Faydaları Çörek Otu Hakkında Her Şey Çörek Otu Yağı Çörek Otu Yağının Faydaları


  • Anasayfa
  • Çörek Otunun Faydaları Çörek Otu Hakkında Her Şey Çörek Otu Yağı Çörek Otu Yağının Faydaları

Çörek Otunun Faydaları Çörek Otu Hakkında Her Şey Çörek Otu Yağı Çörek Otu Yağının Faydaları

Büyük ölçüde modern zamanlarda unutulmuş kullanımı uzun bir geçmişi olan çok basit doğal ilaçlar vardır.
Tıpta ve hijyen konusunda tüm harika gelişmeler sayesinde, bu ilaçlar ne yazık ki kenara itilmiştir. Elbette, zaman ve ilaç için bir yer olduğunu, ancak araştırmalarda ise şimdi bize daha önceki nesillerin bu kadar uzun süre nasıl yaşadıkları sağlıklarına ne kadar bağlı olduklarını, bu doğal ilaçlar mekanizması sayesinde anlayabiliyoruz artık.
Pek çok doktor, özellikle fonksiyonel tıp ve naturopatik doktorlar, vücudu desteklemek için doğal yollar ile geleneksel tıbbi tedavileri birleştirerek başarı buluyorlar. Son popülerlik kazanmış olan bu asırlık ilaçlardan biride Çörek otu yağı olarak biliniyor.
Çörek otu Yağı nedir?
(Aynı zamanda sık sık Kara Kişniş Yağı veya basitçe Kara Yağı denir) Çörek otu Yağı Asya’ya özgü olan Nigella Sativa bitkisinden elde edilir. Bu inanılmaz güçlü tohumu yağı ile ilgili son çalışmalar MRSA veya H.pylori gibi Superbug’lar mücadele ve kanserli hastalarda yararlı olabileceği konusunda deneylerle gösterilmektedir.
Bitki teknik buttercup ailesinin bir parçasıdır ve küçük, siyah, hilal şekilli tohumları vardır. Tarihsel Çörek otu kullanımı tarih hesapları geri kadar Eski Mısır’da King Tut kere. Kleopatra duyurdu. Güzel saçlar ve cilt için çörek otu yağı kullanılır ve Hipokrat sindirim sorunları için kullanmaya düşkün oldu.
Çörek otu yağı etkilerini gösteren çalışmalar üzerinde oldukça başarılı bir yol izlemiştir. otoimmün hastalığı ile başa çıkmak için çörek otu yağı kullanımı ile ilgili araştırmalar umut verici olmuştur. Bu aktif bileşikler,B1, B2, B3, kalsiyum çinko ve fosfor içermektedir.
Astım ve Alerjiye iyi gelen çörek otu , çörek otu yağı, anti-astım etkileri olduğunu bulduk ve astım nedenine bağlı olarak, geleneksel tedaviden daha bazen daha etkili olabiliyor. Aynı özelliklerde birçok kişi için alerjileri rahatlatma da yardımcıdır.

Çörek Otu Yağının Faydaları

Çörek Otu Yağının Faydaları

Egzama ve Sedef hastalığı
Çörek otu yağı da egzama ve sedef gibi cilt sorunları için kullanılır. Çörek otu cilt iltihabını iyileştirir gerçekte ve geliştirmeye yardımcı olur.
Çörek otu ( Nigella Sativa )tohumları sindirime yardımcı ve gaz, şişkinlik ve mide ağrısı gibi ağrıları azaltmaya yardımcı olur.Yani gaz giderici etkisi bulunmaktadır. Çörek otu yağı, bazen bağırsak parazitleri içinde çare olarak kullanılır. Ön çalışmalarda, aynı zamanda herhangi bir olumsuz yan etkileri olan kolon kanseri hücrelerinin büyümesini inhibe ettiği gösterilmiştir.
Çörek otu yağı vücudumuzun belirli yerlerinde oluşan mantar enfeksiyonlarına da iyi gelmektedir. Sindirim sisteminde ve ciltte olduğu gibi mantar enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olur.

Çörek Otunun Faydaları Çörek Otu Hakkında Her Şey Çörek Otu Yağı Çörek Otu Yağının Faydaları ile Benzer Yazılar:

5 Mayıs 2015 Saat : 12:47

Çörek Otunun Faydaları Çörek Otu Hakkında Her Şey Çörek Otu Yağı Çörek Otu Yağının Faydaları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: