Deniz Tuzunun Faydaları


Deniz Tuzunun Faydaları

Sağlıklı, aktif bir yaşam tarzı yeterli tuz alımını gerektirir. İnsan yaşamı sodyum varlığına bağlıdır. “Tuz“, aslında, bir baz ile bir asidin reaksiyonu ile üretilen bir madde için bir kimyasal isimdir. Sodyum gerekli bir besin, vücut kendini üretemediği ama hayat ve iyi bir sağlık için gerekli olan bir mineraldir. Yaraları temizlemek için kullanılan tuz çözeltileri bulunan İnsan kanı% 0.9 sodyum klorür ya da tuz-aynı konsantrasyonu içerir. “Bütün hücresel yapılar elektrolitik etkinliği aracılığıyla canlı olur. Yaşam elektrolitler ile başlar. Mineraller vücudumuzun diğer herhangi bir maddeden daha hayat hükmündedir.

Yıllardır tuz kullanımının kan basıncını etkilediğini ve  yüksek tansiyonu tetiklediğini söylemişlerdir. Fakat bunun ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğu henüz ispatlanmamıştır. Ama tuz kullanımı yine de çok fazla olmamalıdır. Çünkü sofralarımızı doğal tuz yerine katkılı tuzlar almaya başladı. Aslında sağlığımızla oynayan tuzlar marketlerden aldığımız tuzlar diyebiliriz. Uzmanlar yakın zamanda deniz tuzunun sağlığa iyi geldiği hakkında açıklama yapmışlardı. (Canan Karatay)

Deniz Tuzunun Faydaları

Deniz Tuzunun Faydaları

Peki sağlığın biraz da olsa düşmanı olarak bildiğimiz tuzun yani deniz tuzunun faydaları nelerdir?

Deniz tuzunun faydaları

Güçlü Bağışıklık Sistemi Deniz tuzu, doğal soğuk virüs, ateş ve grip, alerji ve diğer otoimmün bozuklukları defetmek, böylece güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturmak için yardımcı olur.

Kilo Kaybı – İster inanın ister inanmayın, ama deniz tuzu da kilo kaybetmenize yardımcı olabilir.Deniz tuzu yiyecekleri daha hızlı sindirir böylece sindirimi kolaylaştırır.

Cilt Sorunları – Bir deniz tuzu banyosu, kuru ve kaşıntılı cildin yanı sıra egzama ve sedef hastalığı gibi ciddi koşulları hafifletmek için yardımcı olabilir.  Deniz tuzu banyosu doğal gözenekleri açar cilt dolaşımını artırır ve cildin iyileşmesi için yardımcı olur.

Deniz Tuzunun Sağlığa Faydaları

Deniz Tuzunun Sağlığa Faydaları

AstımDeniz tuzu, solunum sisteminde enflamasyonun azaltılmasında etkilidir. Daha kolay tekrar nefes böylece balgam üretimi yavaşlar. Nefes almayı kolaylaştırır.

Depresyon – Deniz tuzu, depresyon çeşitli tedavi edilmesinde etkili olduğu gösterilmiştir.Tuz daha iyi stres ile başa çıkmak için yardımcı vücutta iki temel hormonu korumak için yardımcı olur. Bu hormonlar daha iyi uyuyabilmek ve stresi azaltmak için yardımcı olur.

Diyabet – Deniz tuzu vücutta uygun şeker seviyesini korumak için yardımcı olarak insülin ihtiyacını azaltmaya yardımcı olabilir.

 

 

Deniz Tuzunun Faydaları ile Benzer Yazılar:

24 Temmuz 2016 Saat : 5:22

Deniz Tuzunun Faydaları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: