Evde Uygulanabilecek Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri


Günlük hayatımızda tükettiğimiz çay,sigara,kahve ve beslenme alışkanlığından doğan durumlardan ötürü dişlerimizin ve diş etlerimizin renk değişikli yaşadığını gözlemlemekteyiz. Doğal rengini kaybeden dişlerimiz ev ya da klinikte farklı yöntemler ile beyazlatılma işlemidir. Dişlerin üst tabakasında oluşan lekeler temizlik beraberinde yok edilebilir fakat dişlerin rengini kaybetmesi sararması diş lekesinden çok ayrı bir durumdur. Bitkisel diş beyazlatma yönteminde çileği uygun beyazlatma yöntemi seçebilirsiniz.

Çilek macunu hazırlamak için;

İyi ve doğal yetişmiş bir çileği çatal ile iyice püre haline getirin. Sonrasında diş fırçanızın üzerine hazırlamış olduğunuz püreyi sürün dişlerinizi günde en az 2 kez

Evde Uygulanabilecek Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Uygulanabilecek Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri

bu karışım ile 2 dakika süresince fırçalayın. Bir hafta sonrasında dişlerinizde ki farklılığı göreceksiniz. Evde uygulayabileceğiniz bitkisel doğal yöntemlerin bir tanesinden sizlere bahsettim.

Bitkisel diş beyazlatmada en etkili bir diğer yöntem ise kurutulmuş ada çayıdır.

Kurutulan ada çayını toz haline getirdikten sonra diş ve ağız temizliğinde sağlam ve beyaz dişlerin sağlıklı oluşmasına katkı sağlar.

Genellikle diş beyazlatma denildiği zaman çoğu insanın aklına karbonat gelir fakat dişlerin aşınması gibi diş taşlarına da zarar verdiğinden bu uygulamadan sakınmanız da fayda var. Ama yinede sizler için karbonatlı karışımı da paylaşacağım.

Yarım çay kaşığı karbonat ile yarım limon suyunu kasenin içinde karıştırın. Diş fırçanızı bu karışımın içerisine batırın ve dişlerinizi fırçalayın. Yine size uygun olan diş macununuzu ve diş fırçanızı seçerek dişlerinizi düzenli olarak fırçalamaya devam edin.

Dişlerinizin daha beyaz görünümlü olması içinde sigara çay kahve ve yanlış beslenme gibi alışkanlıklarınıza dikkat etmenizde fazlasıyla fayda var.

Evde Uygulanabilecek Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Uygulanabilecek Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Uygulanabilecek Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri ile Benzer Yazılar:

23 Aralık 2014 Saat : 7:27

Evde Uygulanabilecek Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: