Gastrit Nasıl Geçer? Gastrit Tedavisi Gastrit Tedavisi Nasıl Olur Gastrit Nedir? Gastrit Belirtileri


  • Anasayfa
  • Gastrit Nasıl Geçer? Gastrit Tedavisi Gastrit Tedavisi Nasıl Olur Gastrit Nedir? Gastrit Belirtileri

Gastrit nedir?

Gastrit mide iltihabı. Ne yazık ki, terim “birçok farklı üst karın problemler için yanlış kullanmıştır, ama gerçek iltihaplı gastrit. mide astar (mide mukozası) ifade eder” gastrit Mide mukozası tamamı veya bir kısmı söz konusu olabilir. Gastrit akut veya kronik olarak sınıflandırılabilir. Akut gastrit belki de yapılmaması (mukozal hücreleri bozulur ya da eksik olduğu hasarlı bölgeleri) ve nonerosive olarak karakterize. Patoloji kronik gastrit (mide mukozası görünümü) tarafından belirlenir. Bu makalede, doğru gastrit üzerinde durulacak. Gastrit birçok nedeni vardır, ama çoğu neden benzer belirtiler neden. Bu biraz karışıklığa yol açar ve “terimini belirtilerden bir küme spesifik olmayan bir açıklama olarak.gastrit düşünün neden.

 

Gastrit Neden Olur?

Hem akut hem de kronik gastrit önemli bir nedeni bakteriyel bir türün mide mukozasında Helicobacter pylori adlı bir enfeksiyondur. Genellikle, bu bakterinin ilk bulaştığı mide gıda (mide mukozası olmadan asit üreten hücreler) akut ve Mayıs ilerleme bulaştırmak çoğu veya tüm mide mukozası zamanla (kronik gastrit) ve orada kalması için yıl. Bu enfeksiyon ilk güçlü bir inflamatuar yanıt oluşturur ve sonunda bağırsak hücre değişiklikleri ile uzun vadeli kronik bir inflamasyon gelişebilir. Akut gastrit, diğer önemli sebep (ve aşırı) anti-enflamatuar ilaçlar (NSAID) ağrı kesiciler. Ancak, gastrit ve diğer birçok nedeni vardır; aşağıdaki akut ve kronik gastrit yaygın nedenleri listesi; kronik gastrit bu nedenlerden en çok tekrarlanan veya sürekli varlığı ile ortaya çıkabilir:

Gastrit

Gastrit

Viral ve parazitik, bakteriyel enfeksiyonlar

Bazı ilaçlar (kokain)

Alkol

Safra reflü

Mantar enfeksiyonları

Alerjik reaksiyonlar

Stres tepkisi Radyasyon

Bazı gıda zehirlenmeleri (enfeksiyon ve kimyasal)

Travma

Gastrit belirtileri nelerdir?

Doğal olarak birçok kişi, gastrit genellikle hiçbir belirti üretir ve mide mukoza örneklerinde diğer şüpheli hastalıklar yönünden muayene sadece teşhis edilir. Gastrit belirtileri ne zaman ortaya çıkar, ancak en sık görülen semptomlar karın ağrısı (aralıklı veya sürekli yanan, sürükleyici veya kemiren ağrı), bulantı, kusma ve bazen ishal eşlik edebilir. İştah kaybı, şişkinlik ve geğirme gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Bu son belirtiler ve kronik gastrit ile zamanla özellikle git gel. Hazımsızlık (dispepsi) belirtiler bu kümede kapsayan bir terimdir.

Gastrit nasıl teşhis edilir?

Gastrit doğal olarak gastrit, alkol ve NSAID kullanımı önceki teşhis ve tedavi hastanın şikayetleri ve öyküsü ile teşhis edilir. Kesin tanı doku (mide biyopsisi) tarafından gastrik mukozal inflamasyon ve/altında yatan nedeni belirleyerek ya da yapılır. Örneğin, gastrit önemli enfeksiyon nedeni Helicobacter pylori (H. pylori). Bu bakteri, nefes, kan, dışkı, immünolojik ve biyopsi testleri ile tespit edilebilir. Bakteri hasta kültürlü olabilir, ancak bu nadiren gerçekleşir. Diğer patojenler kültür, dışkı ve immünolojik testleri kullanılarak tespit edilebilir.

Mide mukozası biyopsi, endoskopi muayene sırasında yapılan, sıklıkla kronik gastrit nedenleri tanımlamak için hastalarda kullanılır ve mukozal erozyonlar ve diğer mide mukozal değişikliklerin görselleştirme izin verebilir. X-ışınları ya da baryum Abdominal çalışmalar () üst veya alt kalınlaşmış mukoza varlığı ve mide iltihabı belirtileri olan kıvrımlar görülebilir. Doktorunuz yapılması gereken, spesifik olmayan belirtiler sık gastrit ile bulunan diğer nedenleri belirlemek yardımcı olabilecek bazı ek tetkikler de dahil olmak üzere belirlenmesine yardımcı olabilir.

 

Gastrit Nasıl Geçer? Gastrit Tedavisi Gastrit Tedavisi Nasıl Olur Gastrit Nedir? Gastrit Belirtileri ile Benzer Yazılar:

3 Temmuz 2015 Saat : 3:40

Gastrit Nasıl Geçer? Gastrit Tedavisi Gastrit Tedavisi Nasıl Olur Gastrit Nedir? Gastrit Belirtileri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: