Güneş Yanığı Nasıl Geçer? Güneş Yanığını Ne Geçirir? Güneş Lekesi Nasıl Geçer? Güneş Lekelerini Ne Geçirir?


 • Anasayfa
 • Güneş Yanığı Nasıl Geçer? Güneş Yanığını Ne Geçirir? Güneş Lekesi Nasıl Geçer? Güneş Lekelerini Ne Geçirir?

Güneş yanığı, kırmızı, bazen şiş ve ağrılı cilt için kullanılan bir terimdir. Bu güneşten gelen ultraviyole (UV) ışınlarına aşırı maruz kalmaktan kaynaklanır. Güneş yanığı hafiften şiddetliye kadar değişebilir. Uzun süre güneşe  maruz kalma miktarına bağlıdır. Güneş yanığı cilt kanseri ve güneş hasarı için ciddi bir risk faktörüdür.

Çünkü bir atmosfer, tropik enlem yakınlığı ile güneş yanığı artar riski geçen UV radyasyonunun yoğunluğu varyasyonları. UV ışınlarının yoğunluğu düşükken bile cilde karşı risklidir.

Bir dakika-dakika temelinde, UV radyasyon miktarı, güneş açısına bağlıdır. Bu kolayca gölge büyüklüğü için herhangi bir nesne yüksekliğinin oranı ile tespit edilir. gölgeler onların asgari ve güneşin radyasyon atmosfer yoluyla daha doğrudan geçerken büyük risk olduğu bilinir. Uzmanların önerisine göre öğle saatlerinde güneşe çıkılmaması önerilir.

Güneş yanığı nedir? Güneş yanığı nasıl olur? Güneş lekelerinin zararları nelerdir? Güneş yanığı belirtileri
Güneşin insana etkisi ve zararları ve güneş hastalığı belirtileri şunlardır. Gözbebeklerinin bir işaret olabilir Örneğin, uyku hali, bir belirti olabilir.

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir

Güneş yanığı olan bir kadın vücudu
Güneş yanığı belirtileri kişiden kişiye değişir. Yanık başladıktan sonra birkaç saat deride kızarıklığın farkında olunamayabilir. Kızarıklık 12-24 saat sürecektir. Minör güneş yanığı genellikle etkilenen bölgelere hafif kızarıklık ve hassasiyet daha fazla bir şey neden olur. Daha ciddi durumlarda oluşabilir kabarma. Aşırı güneş yanığı zayıflatma noktasına ağrılı olabilir ve doktora başvurmak gerekir.

Çok daha şiddetli vakalarda semptomlar ateş, titreme, bulantı ve kusma, halsizlik, düşük tansiyon, bayılma ve / veya aşırı zayıflık teşkil edebilir şok belirtileri içermektedir.

Olmayan kalkanlı kaynak arkları veya yoğun ultraviyole ışık diğer kaynaklardan maruz kaldığında güneş yanığı 15 dakikadan daha az görülür ve saniyeler içinde yapabilirsiniz. Bununla birlikte, zarar genellikle hemen belirgin değildir.

Maruz kaldıktan sonra, cilt kadar az 30 dakika içinde kırmızı renge fakat çoğu zaman 2 ila 6 saat sürer olabilir. Ağrı 6-48 saat maruz kaldıktan sonra genellikle en aşırı olduğu yanık zamanı 3-8 gün içinde cilt soyulması ve ardından 24-72 saat süreyle gelişmeye devam ediyor. Bazı peeling ve kaşıntı birkaç hafta devam edebilir.

Güneş Yanığı’nın nedenleri nelerdir?
Derinlik tanımı daha olarak, güneş yanığı, UV-B ışık DNA uyarılması sonucu olabilir doğrudan DNA hasarına gövdenin bir reaksiyondur. Hasar sonra ileride zarar görmemesi için hasar ve artan melanin üretimini dönmek için DNA onarımı dahil olmak üzere birçok savunma mekanizmalarını tetikler vücut tarafından tanınmıştır.

Melanin serbest radikaller oluşturmadan ısı zararsız miktarlarda içine hızlı bir şekilde UV fotonları dönüştürüyor ve bu nedenle doğrudan ve dolaylı DNA hasarına karşı mükemmel bir photoprotectant olduğunu.

Güneş yanığı tedavisi
Hafif güneş yanığı sık sık doktor ziyareti gerektirmez. Eğer herhangi bir daha ciddi belirtiler yoksa. Ciddi belirtiler dahilinde doktor beraberinde fiziksel muayene yapılacak ve güneş hasarı daha şiddetli durumlarda, bir kişinin cilt bozuklukları konusunda uzmanlaşmış bir doktor, ya da bir dermatolog ifade edilebilir.

Güneş tedavi nasıl yaplır?
Güneş yanığı tedavisi cilt daha zarar görmemesi için hızlı ve etkili tedavi yöntemi uygulanır. Her zaman güneş yanığı tedavi etmenin en etkili yolu hızlı bir adım yukarı alarak olduğu unutulmamalıdır. Güneş yanığı kalıcı cilt hasarlara neden olabilir ve doğru zamanda tedavi edilmediği takdirde bazen cilt kanserine neden olabilir.

Zararı olmayan güneş yanıkları, aspirin veya diğer non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar (NSAID) sayesinde basit tedavi uygulanır. Böylece serin kompres ya da yüksek kaliteli nemlendirici kremler ve losyonlar gibi reçeteler yazılarak tedaviye başlanır.

Güneş yanığı ile ilişkili ağrı ve yanma yanık bölgesine uygulanan farklı ilaçlarla biraz olsun ağrı giderilebilir. Deri iltihabını azaltmak için Aloe Vera ve / veya E vitamini ihtiva eden topik ürünler uygulanarak hidrate edilebilir. Hidrokortizon krem aynı zamanda inflamasyonu ve kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olabilir.

Güneş yanığı olan kişiler güneş yağı gibi kozmik ürünlerinin kullanımını bırakmaları gerekir. Bu gibi kozmik yöntemler cildin daha çok aşınmasına sebep olurlar.

 

Güneş Yanığı Nasıl Geçer? Güneş Yanığını Ne Geçirir? Güneş Lekesi Nasıl Geçer? Güneş Lekelerini Ne Geçirir? ile Benzer Yazılar:

5 Mayıs 2015 Saat : 11:06

“Güneş Yanığı Nasıl Geçer? Güneş Yanığını Ne Geçirir? Güneş Lekesi Nasıl Geçer? Güneş Lekelerini Ne Geçirir?” için 3 Yorum

 1. serkan dedi ki:

  lan mal dooktora gtmeyı ben blmym mu dengesz ya bırsey blıyon sanar blogu okuyanda nefes israfı

 2. Gizem dedi ki:

  Derim soyuluyor doğal yöntemler biliyorsanız soylermisiniz çok kotuyum

 3. Deniz EZRA dedi ki:

  Deriniz soyulma aşamasına gelmiş durumdaysa pek fazla doğal yöntemin astarı fayda etmiş olmaz Gizem hanım. Fakat soyulmaları hafife indirmek için bol bol yağlı vücut kremi sürmenizi tavsiye ederim. Bu sayede deri kendini sadece ılık su ve keseyle atar. Aklınızda bulunsun güneşlenirken teninizin bronz olmasını istiyor fakat soyulmasını istemiyorsanız bir miktar limon yağını vücudunuza yetecek kadar argan yağına karıştırıp sürün etkisini göreceksinizdir….

Güneş Yanığı Nasıl Geçer? Güneş Yanığını Ne Geçirir? Güneş Lekesi Nasıl Geçer? Güneş Lekelerini Ne Geçirir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: