Kimyasal Peeling Zararları Nelerdir?


Kimyasal Peeling Zararları Nelerdir?

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğum ve bu alanda biraz araştırma yaparak sizlerle beraber bu konu hakkında fikir sahibi olmak istediğim son zamanın trendi kimyasal peeling.

Kimyasal peeling dediğim gibi son zamanlarda trendi artmış cilt lekelerini geçirici tedavi yöntemi.

Pek çok güzellik merkezleri ve hastanelerde yapılan cildin derisini soyarak yeni bir cilt ortaya koyan yöntem. Kafanızda hemen yeşil ışık yandı öyle değil mi? Benimde kafamda hemen yeşil ışık yanmıştı ne tesadüf:)

Ama uzun bir araştırma uğraşı sonucunda yapanlar ve yaptıranlara ulaşınca bu yöntemin biraz riskli olduğunu ve hemen istediğimiz sonucu bize vermediğini hatta hayal kırıklığına bile uğrayabileceğimizi söylediler.

Kimyasal peeling’in faydaları ve zararları kişiye göre tartışılır bir yöntem.

Kimyasal Peeling Zararları

Kimyasal Peeling Zararları

Kimyasal peeling yaptıranların hepsi de pişman hepsi de hayal kırıklığına uğramış diyemem. Çünkü kimyasal peeling yaptıranların bir çoğuda bu yöntemin meyvesini yiyenlerden yani başarılı sonuç elde edenler.

Tabi ki herkes de aynı sonucu verecek diye bir kanun yok. Bu yapılan ortama yapan kişiye bilgisine ve meslek aşkına bağlı bir şey bu oranda en az pay size ve cildinizin bu duruma  verimine bağlı.

Aynı zamanda zararlarını araştırırken kimyasal peeling faydalarını da araştırdım. Kimyasal peeling faydaları;

Ciltteki ölü deriyi soyarak yeni derinin meydana gelmesini sağlıyor.

Sivilce lekeleri 

güneş lekeleri

güneş yanığı lekeleri

siyah nokta

gibi cildin yüzeyinde bulunan lekeleri yok ediyor.

Bu kadar güzel faydaları varken bu kimyasal peelingin peki zararları ne olabilir diyorsanız dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Cildi soyarken aynı zamanda yaka da biliyor bu durumu kısaca şu atasözü tanımlar ” dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak” gibi yani cildinizde oluşan sivilce lekeleri ve ufak tefek lekeler yüzünden kocaman bir leke ile evinize dönebilirsiniz.

Kimyasal peeling uygulaması yaptırdığınız zaman güneşe çıkmamanız gerekir. Güneşe çıktığınız takdirde hiç bir etkisini göremeyip daha da kötü olabilir cildiniz.

Aynı zamanda sigara içenler için zorlayıcı bir durum olması da cabası.

Kimyasal peeling yaptırdıktan sonra 6 ay kadar bir süre dışarı güneşe çıkılmaması önerilir. Çıkılsa da yüksek faktörlü güneş kremi kullanmanız bunun yanında şapka takmanız önerilir. Aynı zamanda kışın daha iyi bir mevsim kimyasal peeling için diyenlere de bir sözüm olacak kışın da güneş tepemizde olabiliyor.

Bu yüzden kimyasal peeling yaptıracak olanlar ince eleyip sık dokumaları gerekir.

 

 

Kimyasal Peeling Zararları Nelerdir? ile Benzer Yazılar:

28 Ağustos 2016 Saat : 3:43

Kimyasal Peeling Zararları Nelerdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: