Ödem Neden Olur Ödem Tedavisi


Vücudunuzdaki küçük kan damarları (kılcal damarlar) sıvıyı sızıntısı olduğunda ödem oluşur. sıvı şişme lider, çevre dokularda birikir.

Ödem Neden Olur;

Yüksek tansiyon ilaçları

Steroidal olmayan anti-inflamatuar ilaçlar

steroid ilaçların

östrojenler

Bazı diyabet ilaçları tiyazolidindionlar denilen

Bazı durumlarda ise, ödem daha ciddi bir altta yatan tıbbi durumun bir işareti olabilir. ödeme neden olabilir hastalıklar ve durumlar şunları içerir:

Konjestif kalp yetmezliği. Bir veya kalbinizin alt odaları hem etkin bir kan pompalamak için yeteneğini kaybettiğinde – konjestif kalp yetmezliği olduğu gibi – kan ödem neden senin bacaklar, ayak bilekleri ve ayaklarda yedekleyebilirsiniz. Kalp yetmezliği de karında şişliğe neden olabilir. Bazen nefes darlığı neden olabilir ciğerlerinin (pulmoner ödem), biriken sıvı neden olabilir.

Siroz. Sıvı karın boşluğuna (asit) ve karaciğer hasarına (siroz) bir sonucu olarak bacaklarınızda birikebilir.

Böbrek hastalığı. Eğer ödem neden olabileceği dolaşımda böbrek hastalığı, ekstra sıvı ve sodyum varsa. Böbrek hastalığı ile ilişkili ödem genellikle bacaklarda ve gözlerinin etrafında oluşur.

Böbrek hasarı. Minik hasar,  böbreklerdeki kan damarlarını filtreleme nefrotik sendromda neden olabilir.Nefrotik sendromda, kandaki protein (albumin) seviyelerini azalan sıvı birikimi ödeme yol açabilir.

Bacak damarlarında hasar. Kronik venöz yetmezlik, bacak damarlarında tek yönlü valfler zayıflamış veya hasar edildiği, kan bacak damarlarında havuz ve şişmeye neden izin verir. Senin buzağı ağrı eşlik tek bacakta şişme ani başlangıçlı bacak damarlarının birinde pıhtı nedeniyle olabilir. Derhal tıbbi yardım isteyin.

Yetersiz lenf sistemi. Vücudunuzun lenfatik sistem dokulardan net fazla sıvıyı yardımcı olur. Bu sistem zarar görürse – örneğin, kanser ameliyatla – lenf düğümleri ve bir alan lenf damarları doğru ve ödem sonuçları çalışmayabilir.

Ödem Neden Oluşur Tedavis

Ödem Neden Oluşur Tedavisi

Ödem tedavi edilmezse ne olur;

Giderek ağrılı şişme

zorluk yürüyüş

Sertlik

kaşıntılı ve rahatsız edici olabilir gergin cilt,

şişmiş alanda enfeksiyon riskinin arttığı

doku tabakaları arasında yara izi

Azalmış kan dolaşımı

arterler, venler, eklem ve kasların esnekliğini azalmış

cilt ülserleri riski artar

 

Ödem Neden Olur Ödem Tedavisi ile Benzer Yazılar:

14 Temmuz 2016 Saat : 10:18

Ödem Neden Olur Ödem Tedavisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: