Saçların Yağlanmaması İçin Ne Yapılır?


Saçların Yağlanmaması İçin Ne Yapılır?

Saçların yağlanmaması için ne yapılır?
Saçların yağlanmaması için doğal yöntemler
Saçların yağlanması hormonal düzeyin yüksek olmasından kaynaklanır.
Aynı zamanda dış etkenlerde saçların çabuk yağlanmasına neden olabilir.
Saçların doğal dengesi ve kendini beslemesi için saç normal olarak 2 güne bir yağlanabilir.
Ama normalin üzerinde saç yağlanması oluyorsa saçların dengesi bozulmuş demektir.
Saçlarımıza günlük hayatta uyguladığımız kimyasal ve kozmik ürünlerle saçların dengesi bozulur daha cansız kırık ve yağlı saçları beraberinde getirir bu durum.
Sizde saçlarınızın sık yağlanmasından şikayetçiyseniz ve saç yağlanmasına çözümler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz saçların yağlanmaması için doğal yöntemlere göz atabilir uygulayabilirsiniz.
Saç bakımının olmazsa olmazı olana saç kremi kullanmak saçların daha çabuk yağlanmasına neden oluyor. Her banyo sonrası saçlarınıza saç kremi sürmeye ara vermelisiniz bu durumda.
Saç kremi içinde barındırdığı saç yumuşatma özleriyle saçın yumuşak olmasını aynı zamanda da çabuk yağlanmasına neden oluyor. Saç kremi sürmeye biraz ara vermeniz saçlarınızın yağlanmamasına neden olur.
Zeytinyağı ile saçlarınıza bakım yaparak saç yağlanmasının önüne geçebilirsiniz. Saç kremi kullanmak yerine doğa harikası olan saf hakiki zeytinyağı ile saçlarınızı güçlendirmek aynı zamanda saçlarınızın bakımını yapmak oldukça basit.
Saçlarınıza zeytinyağı sürerek hem kırılmaları önlersiniz hemde saçların daha geç yağlanmasını sağlamış olursunuz.
Her banyo öncesi parmak uçlarınızla saçlarınıza zeytinyağı ile masaj yapın ve yıkayın. Oldukça etkili olan bu yöntemi denemeden geçmeyin.
Saç kırıklıklarınızı ayda bir kere aldırın.
Kırılan saçlar saç kökünün hava almasına engel olarak saçlarınız hem geç büyür hemde çabuk yağlanır. Bu yüzden saçlarınızın kırıklıklarını haftada bir kere aldırmanız faydalı olacaktır.
Bitkisel şampuanlar kullanmayı deneyin.
İçeriği doğal olan bitkisel şampuanları kullanmak saçların yağlanmasını önler ve nefes almasını sağlar. Aktarlardan temin edebileceğiniz bitkisel saç şampuanı ile saç yağlanmasını geciktirebilirsiniz.
Yine doğal yöntemlerden bir diğeri olan elma sirkesiyle de saçlarınızı durulamak oldukça etkili olacaktır.
Saçlarınızı şampuanladıktan sonra elma sirkesiyle durulayın. Saçlarınızın nasıl canlandığını ve geç yağlandığını göreceksiniz.

Saçların Yağlanmaması İçin Ne Yapılır? ile Benzer Yazılar:

11 Ekim 2016 Saat : 6:03

Saçların Yağlanmaması İçin Ne Yapılır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: