Şeftalinin Faydaları Şeftali Kabuğunun Faydaları


Şeftalinin Faydaları Şeftali Kabuğunun Faydaları

Şeftali sert çekirdekli meyve ailesinin bir türündendir.

Şeftalinin bir çok sağlık sorununa iyi geldiği bilinmektedir.

Şeftali diyabet hastalığının en önemli tedavi edici vitaminidir.

Peki sağlıktan ziyade şeftalinin cilde etkilerini biliyor musunuz? Bilmiyorsanız sizler için hazırlamış olduğum bilgi portalını okumanız yeterli.

Şeftalinin Faydaları Şeftalinin Cilde Faydaları

Şeftalinin Faydaları Şeftalinin Cilde Faydaları

 

 

Antioksidan C vitamini, (örneğin şeftali gibi tüm gıdalarda) doğal haliyle yemiş veya topikal olarak uygulandığında, kırışıklıkları azaltmak genel cilt dokusunu iyileştirmek ve güneş lekelerinden kaynaklanan cilt hasarı ile savaşmaya yardımcı olabilir. C vitamini ayrıca cildin kendisini yenilemesinde önemli bir rol oynar.

Şeftali yaz aylarında çıkıp soframıza gelen yenilesi bir meyvedir. Şeftali içindeki vitaminler sayesinde cildimizde oluşan güneş lekelerini siyah noktaları ve akneleri yok etmede savaşarak çıkmasını engeller. Peki şeftali maskesi nasıl yapılır?

Şeftali maskesi tarifi;

1 büyük boy yumuşak şeftali

2 çay kaşığı badem yağı

2 yemek kaşığı gül suyu

İlk önce şeftalileri kabuğundan tüm şekilde ayırın.(Kabukları sakın atmayın) Daha sonra güzelce ezin 2 çay kaşığı badem yağını ezilmiş şeftalinin içine katın. Ardından gül suyunu da ekleyerek macun haline getirin. Temiz yüze masaj hareketleri ile sürün şeftali kabuklarını da üstüne  koyun 15 dakika kadar bekletip ılık su ile yıkayın. Nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirin. Şeftali maskesini haftada 2 kez uygulayın sonucu sizde göreceksiniz. Şeftali sayesinde yumuşacık ve pütürsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Biliyorsunuz ki her şeyin doğalı etkilidir.

Şeftali Maskesi

Şeftali Maskesi

Şeftalinin Faydaları Şeftali Kabuğunun Faydaları ile Benzer Yazılar:

25 Temmuz 2016 Saat : 7:54

Şeftalinin Faydaları Şeftali Kabuğunun Faydaları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: