Sevgililer Gününde Hediye Edeceğiniz Güllerin Renkleri Ne Anlama Geliyor?


Sevgililer Günü dendiğinde ilk önce akla  çiçek hediyeleri gelir. Öyle ki bugün için en özel ve bu anı en iyi temsil eden çiçek tartışmasız güllerdir. Güllerin her rengi farklı anlamları sarf ettiği için sevgiliye olan duyguları en kolay biçimde açıklayan çiçeklerdendir.

Peki, Sevgililer gününde hislerinizi sevgilinize en güzel açıklayan ve aşkınızı anlatan güllerin sayıları ve renkleri hangi anlamları taşır. Şimdi anlatacağım bölüm sevgilinize sevgililer günü hediyesi olarak düşündüğünüz gülleri  vermeden evvel en detaylı olarak okumanız gereken bölümdür.

İlk önce sevgililer günü hediyesi olarak vereceğiniz güllerin adet sayıları ne  anlama geliyor?

Tek Bir Kırmızı Gül Sevgilinize ''Seni Seviyorum'' Demenin En Kolay Yolu

Tek Bir Kırmızı Gül Sevgilinize ”Seni Seviyorum” Demenin En Kolay Yolu

Tek gül: Sevgilinize “seni seviyorum” demeyi arzuluyorsanız, bunun en zarif ve en manalı yolu sevgilinize vereceğiniz tek bir gülden geçer. Ayrıca ilk görüşmelerde, ona olan aşkınızı ve onu ilk gördüğünüzde ona aşık olduğunuzu ifade eder.

Bir demet gülle sevgilinize olan hayranlığınızı ifade edebilirsiniz

Bir demet gülle sevgilinize olan hayranlığınızı ifade edebilirsiniz

Bir Demet Gül Almak:Sevgililer gününde sevgilinize kocaman ve gösterişli bir demet gül hediye ederseniz, bu sevgilinize olan hayranlığınızı ve düşkünlüğünüzü ifade eder.

İki adet gül çiftleri ifade eder.Eğer evlilik teklifinde bulunacaksanız iki adet gül almalısınız.

İki adet gül çiftleri ifade eder.Eğer evlilik teklifinde bulunacaksanız iki adet gül almalısınız.

İki Adet Gül Vermek:Güller genede tek sayı olarak sevgiliye hediye olarak alınır. Mesela; nazardan korkuyorsanız 41 tane gül ile ne kadar güzel olduğunu ve “Nazarlara gelmemesini” istediğinizi ifade eder. 2  tane gül  alınmasının da şöyle bir anlamı vardır; 2 tane gül çift sayısı olduğundan, çiftleri sembolize eder. Eğer nişanlınıza  ve ya sevgilinize evlilik teklifinde bulunacaksanız ,çiçekçiden iki tane gül istemeyi unutmayın.

Sevgililer gününde hangi renk gül ne anlama  gelir?

Kırmızı gül sevgiliye duyulan aşkı ifade eder.

Kırmızı gül sevgiliye duyulan aşkı ifade eder.

Kırmızı Gül Almak: Kırmızı renk ateşin,aşkın,sevginin ve vazgeçememenin rengidir. Bu  nedenle sevdiğinize karşı olan aşkınızı anlatmada  kırmızı renk kullanılır. Kırmızı renkteki güller ,sevgiliye duyulan büyük aşk duygularının ifadesi olduğundan, sevgililer günü hediyesi olarak aşıkların ilk tercihi olmalıdır.

Beyaz gül saf ve temiz bir aşkı ifade eder.

Beyaz gül saf ve temiz bir aşkı ifade eder.

Beyaz Gül Almak:Beyaz renk, saflığı ,berraklığı ve temizliği sembolize eder. Bu sebeple sevgiliye verilebilecek beyaz bir gül sevginizin en saf ve temiz halini gösterir. Özellikle beyaz güller sevgiliye evlenme teklifi etmenin en güzel şekillerinden birisidir. “beni tüm saflığımla ,berraklığımla ve temizliğimle istermisin?” sorusunun  cevabını amacı ile takdim edilir. Eğer sevgilinize sevgilliler gününde evlenme teklifi etmek gibi bir niyetiniz yoksa beyaz güllerden uzak durun.

Yeni ilişkiler için pembe gül ideal bir seçim olacak.

Yeni ilişkiler için pembe gül ideal bir seçim olacak.

Pembe Gül Almak: Yeni bir birlikteliğe başlamış olan sevgililer için en uygun olan gül rengi pembedir. Sevgililer gününün ana rengi kırmızı olsa da, ilişkiniz yeni başlamış ise ; sevginizi pembe güller ile gösterebilirsiniz.

Sarı gül ,dostluğu ve arkadaşlığı ifade eder. Sevgilinize sarı gül almaktan kaçının.

Sarı gül ,dostluğu ve arkadaşlığı ifade eder. Sevgilinize sarı gül almaktan kaçının.

Sarı Gül Almak:Sevgililer gününde  uzak durmanız gereken renkte ki gül sarı renkli  güllerdir. Çünkü bu renkte ki  güller;aşkı ifade etmez;dostluğu ve arkadaşlığı sembolize eder.

Sevgililer Gününde Hediye Edeceğiniz Güllerin Renkleri Ne Anlama Geliyor? ile Benzer Yazılar:

14 Şubat 2015 Saat : 3:09

“Sevgililer Gününde Hediye Edeceğiniz Güllerin Renkleri Ne Anlama Geliyor?” için 1 Yorum

  1. Asya Developers dedi ki:

    düşünülen soru ama cevap kimsede yok 😀

    http://www.asyadevelopers.com

Sevgililer Gününde Hediye Edeceğiniz Güllerin Renkleri Ne Anlama Geliyor? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: