Sezaryen Sonrası Gaz Sancısı Nasıl Geçer?


Sezaryen Sonrası Gaz Sancısı Nasıl Geçer?

Yakın zamanda yapılan araştırmalara göre normal doğum oranına göre sezaryen doğum oranı daha yüksek. Sezaryen bazen zorunlu bazen ise tamamen acısız olduğu için tercih ediliyor. Sezaryen doğum ameliyat ile gerçekleşiyor. Yaklaşık 2.5 saat kadar sürebiliyor. Sezaryen doğum normal doğuma göre daha riskli.

*

Sezaryen Doğum Sonrası Gaz Sancısı Nasıl Geçer

Sezaryen Doğum Sonrası Gaz Sancısı Nasıl Geçer

Sezaryen doğum sonrası bakım çok önemlidir. Dikiş olacağından dolayı mikrop kapma açılma gibi durumlar söz konusudur. Sezaryen doğum sonrası dikişlerin daha çabuk iyileşmesi için günde 25-30 dakika kadar yürümek gerekir. Sezaryen sonrası gaz sancısı nasıl geçer sorusuna gelince. Sezaryen sonrası gaz sancısı bol bol su içmekle ve yine yürümekle bu sıkıntıdan kurtulmanız mümkün. Sezaryenden sonra gaz sancısı gazlı içeceklerden soğuk içeceklerden meydana gelir. Bu süreçte tüketmemeniz gerekir.

Gaz sancısını kesmek için rezene çayı faydalı olabilir.

Ama yine de alanında uzman doktorunuza başvurmalısınız.

 

Sezaryen Sonrası Gaz Sancısı Nasıl Geçer? ile Benzer Yazılar:

22 Temmuz 2016 Saat : 11:06

Sezaryen Sonrası Gaz Sancısı Nasıl Geçer? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: