Sıcak Su İçmenin Faydaları


Sıcak Su İçmenin Faydaları

Herkes hemen hemen sıcak su içmenin faydalarını genel olarak su içmenin faydaları biliyor. Tabi Türk insanı yağlı yiyeceklere düşkün olduğundan suya hep bir hasretler. Peki su içerken suyun neye yaradığından nelere iyi geldiğinden haberiniz var mı? Yoksa doğru yerdesiniz size su içmenin 10 faydalarından bahsedeceğim.

Su içmek canlının hayatını sürdürebilmesi için bir sıvıdır. Peki biz günde kaç litre su içiyoruz. Ben en fazla günde 1.5 lt su tüketmeye özen gösteriyorum. Ama uzmanlar tarafından önerilen su tüketim miktarı günde en az 2.5 lt olarak biliniyor. Tabi doğru şekilde suyu içtiğimiz takdirde vücudumuza olumlu etkilerini hemen gösteriyor.

Sıcak Su İçmenin Faydaları

Sıcak Su İçmenin Faydaları

Su İçmenin Faydaları

  1. Kilo vermeye yardımcı oluyor. Sabah kalktığınızda aç karnına sıcak suyun içine yarım limon su sıkın ve için. Ben her sabah spora gitmeden önce mutlaka aç karnına 5 bardak kadar tüketiyorum ve çok faydasını gördüm.
  2. Hastalıklara karşı direncimizi arttırıyor su içmek.
  3. Vücutta ki pis kanı temizlememize yardımcı oluyor.
  4. Adet sancısını azaltmaya yardımcı oluyor.
  5. Detoks etkisi yaratıyor.
  6. Toksinleri vücudunuzdan atmaya yardımcı oluyor.
  7. Sivilce ve siyah noktaların çıkmasını önlüyor.
  8. Kan basıncını temizliyor
  9. Selülit ile savaşmaya yardımcı oluyor.
  10. Tırnakları güçlendiriyor.

Sıcak Su İçmenin Faydaları ile Benzer Yazılar:

19 Temmuz 2016 Saat : 9:12

Sıcak Su İçmenin Faydaları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: