Sivilce Yapmayan Yiyecekler


Sivilce Yapmayan Yiyecekler

Sivilce sorunu hemen hemen her yaşta başımıza gelebilecek bir durum denilebilir. Bu yediğimiz besinlerden aldığımızdan vitaminlerden ve çeşitli hastalıklardan meydana gelse de aslında sivilcenin önüne geçmek biraz da bizim elimizde nasıl mı?

Beslenmemize dikkat ederek. Tükettiğimiz besinlerin ne derece de sağlıklı olup olmadığını araştırarak. Aldığımız değerlere ve vitaminlere dikkat ederek dolu dolu da yiyerek sivilcenin ve sivilce oluşmasının önüne engel koymuş oluruz. Böylece tonla para harcamamıza ve de moralimizi bozmaya hiç mi hiç gerek kalmaz.

Sivilceyi Önleyen Besinler;

Sivilce Nasıl Geçer

Sivilce Nasıl Geçer

 

Meyve ve sebze olarak kırmızı ağırlıklı beslenmenizi tavsiye ederim. Kırmızı besinler (kızılcık,kiraz,çilek,karpuz,domates) gibi meyveler süper antioksidan içerir. Bu sayede sivilceleri bizden uzak tutmaya yardımcı olur. Bunun yanında abur cubur yeme alışkanlığınızdan ve yağlı yeme alışkanlığınızdan da vazgeçmeli günde 2.5 litre su tüketmeniz gerekli. Su her şeyin başında geliyor malum.

Avokado Faydaları

Avokado Faydaları

Avokado muhteşem bir tropikal besin kaynağı. E ve C vitamininden yana oldukça zengin olan avokado mutlaka tüketilmesi gereken bir meyvedir. İçinde barındırdığı vitaminler sayesinde cildinizi temizlemeye yardımcı olacaktır.

Domates 

Domatesin Fyadaları

Domatesin Faydaları

Kuru ciltlerde kullanılması gereken ve cilde  en etkili, biçimde iyi gelen bir besin kaynağı diyebiliriz.

Çok güçlü antioksidan kaynağı olarak ta bilinir.

Sivilce oluşumunu engellemek aslında o kadar zor bir şey değil sadece kendinizi yağlı yiyecek hazır yiyeceklerden uzak tutmanız beslenme alışkanlığınıza dikkat etmenizden geçer.

 

Sivilce Yapmayan Yiyecekler ile Benzer Yazılar:

20 Ağustos 2016 Saat : 5:54

Sivilce Yapmayan Yiyecekler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

en iyi filmler,Film Tavsiyeleri, Film Yorumları, Film Önerileri,ödüllü filmler,dizi tavsiyeleri,izlenecek filmler,tavsiye filmler,film yorumları,sinema filmleri,tavsiye film öneri,film öner,öner film,güzel filmler,iyi filmler Son Yazılar FriendFeed
%d blogcu bunu beğendi: